FUNDACJA DOM KULTURY
FUNDACJA DOM KULTURY

Działania w więzieniach

Ela Wrona stypendium MKiDN

Działania w MOW

Filia Parku Rzeźby

Kultura na zamku

Sztuka na zamku

 Z inspiracji i inicjatywy Pawła Althamera powstał projekt "Sztuka na Zamku" - warsztatów, które będą okazją dla osadzonych kobiet do pracy z najwybitniejszymi polskimi artystami. zobacz więcej>>

Krótki film o... „W kratkę"

Dokument Moniki Michalak

z TVP 2 o naszym magazynie "W Kratkę" i warsztatach. 

Zobacz https://vimeo.com/66315195

 

Pierwszy taki teledysk

Osadzone kobiety z więzienia w Areszcie Śledczym Warszawie – Grochowie pod opieką artystyczną  Sławka Beliny i Jacka Łupiny nakręciły teledysk do piosenki "Się wydawało" 

"Pustek" z najnowszej płyty zespołu "Safari". 
Pierwszego dnia na Youtubie obejrzało go ponad 800 osób

 

Warsztaty oferta

"Młodzieżowe portale internetowe"

Zakończenie projektu "Młodzieżowe portale internetowe"
- wizyta Redakcji portalu 
makfap.pl w Warszawie
 

Relacja z wizyty redakcji MakFapu w Warszawie, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i redakcji TVN

http://makfap.wordpress.com/2014/11/19/makfap-w-tvnie/
 

Relacja z wizyty redakcji MakFapu w Warszawie, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i redakcji TVN

http://makfap.wordpress.com/2014/11/19/makfap-w-tvnie/
 

 

Hasztagcegla i makfap, czyli prace nad portalami młodzieżowymi zostały zakończone!

 

Od maja do listopada 2014 roku młodzież w Makowie Mazowieckim i Żyrardowie tworzyła portale internetowe i brała udział w warsztatach przygotowujących ją do tego.

I tak w Makowie Mazowieckim powstał portal: www.makfap.pl

A w Żyrardowie: www.hasztagcegla.pl.

 

Warsztaty były okazją, aby młodzież poznała podstawowe zasady projektowania, ale były również serią spotkań pełną zabawy i śmiechu. Uczestnicy poznali zasady kompozycji, typografii, proces produkcji i podstawy wordpress’a. Uczyli się fotografii prasowej.

Młodzi redaktorzy zaprojektowali wygląd swojego portalu oraz tworzyli ilustracje do napisanych przez siebie artykułów.

Mimo początkowego strachu przed rysowaniem, okazało się, że wśród uczestników są same uzdolnione osoby, pełne świetnych pomysłów.

Na portalach są zamieszczane artykuły o najważniejszych sprawach młodzieży w Makowie i Żyrardowie, wywiady oraz najświeższe informacje kulturalne. A wszystko prezentowane z młodego punktu widzenia.

W warsztatach brali udział młodzi ludzie, którzy naprawdę chcą i potrafią działać! Prowadzenie zajęć było niesamowitą przyjemnością i każdemu życzymy tak zdolnych i pełnych energii kursantów.

Monika Kołaczkiewicz, kierowniczka artystyczna i Leszek Wejcman, dziennikarz

Projekt „Młodzieżowe portale internetowe” prowadzony przez Fundację „Dom Kultury” dofinansowany został ze środków Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego. Objął młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w Makowie Mazowieckim i Żyrardowie. Spośród dużego grona wyłonione zostały redakcje portali, które współpracują z wszystkimi chętnymi. Zapraszamy!


 


 

Internetowe portale młodych - w budowie!

"Hasztag Cegła" w Żyrardowie oraz "Mak Fap" w Makowie Mazowieckim - tak będą się nazywać dwa nowe internetowe portale młodych w tych miastach. Redakcje pracują pełną parą. Są już teksty, ilustracje i fotografie, które znajdą się na początku. W tej chwili trwa redagowanie i sprawdzanie tekstów, a także tworzą się loga i strona graficzna obu portali. Jak na razie największym sukcesem jest wysoka, stała frekwencja na zajęciach. Wykrystalizowały się też role poszczególnych osób tworzących redakcje. 
Już wkrótce portale młodych będą dostępne on-line!

Projekt "Internetowe portale młodych" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

 

 

Po przerwie wakacyjnej ruszyły warsztaty i spotkania z młodzieżą z Makowa Mazowieckiego, które są kontynuacją działań związanych z powstaniem portalu internetowego. Dzisiejsze, „makowskie spotkanie” poświęcone było fotografii w internecie. Rozmawialiśmy o prawach i zasadach zamieszczania wizerunku osób fotografowanych, parametrach zdjęć, programach do ich edycji a także jak je przechowywać. W drugiej części spotkania była zagadka, uczestnicy mieli za zadanie ułożyć chronologicznie aparaty fotograficzne według ich daty powstania. Oczywiście znakomicie sobie poradzili. Następnie była mała sesja zdjęciowa, uczniowie wzajemnie się fotografowali. Efekt można zobaczyć:photos

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt "Młodzieżowe portale internetowe"

Po tych warsztatach inaczej będziecie patrzeć na świat
W przerwach między surfowaniem na Helu Monika Kołaczkiewicz z firmy Moomspace prowadzi warsztaty z podstaw projektowania WWW.
Uczestnicy projektu - uczniowie liceów z Żyrardowa i Makowa Mazowieckiego - poznają zasady kompozycji, typografii, dobierania kolorów, proces produkcji i podstawy projektowania dla sieci. 
W teorii i w praktyce. Na jesieni stworzą portale internetowe, które będą wizytówką młodzieży z tych miast. 
Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

"Młodzieżowe portale internetowe" to projekt, który realizujemy w Makowie Mazowieckim i Żyrardowie. Uczestniczą w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Warsztaty redakcyjne, nowych mediów, fotografii prasowej mają służyć zaktywizowaniu liderów, którzy stworzą nowoczesne portale internetowe w swoich miastach i pociągną za sobą rówieśników. Mają to być portale młodych, opiniotwórcze, ciekawe treściowo i formalnie. Prace trwają, efekty zobaczymy na jesieni. Projekt realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Edukacja medialna i informacyjna.

Fotografie są autorstwa uczestników warsztatów.