FUNDACJA DOM KULTURY
FUNDACJA DOM KULTURY

Działania w więzieniach

Ela Wrona stypendium MKiDN

Działania w MOW

Filia Parku Rzeźby

Kultura na zamku

Sztuka na zamku

 Z inspiracji i inicjatywy Pawła Althamera powstał projekt "Sztuka na Zamku" - warsztatów, które będą okazją dla osadzonych kobiet do pracy z najwybitniejszymi polskimi artystami. zobacz więcej>>

Krótki film o... „W kratkę"

Dokument Moniki Michalak

z TVP 2 o naszym magazynie "W Kratkę" i warsztatach. 

Zobacz https://vimeo.com/66315195

 

Pierwszy taki teledysk

Osadzone kobiety z więzienia w Areszcie Śledczym Warszawie – Grochowie pod opieką artystyczną  Sławka Beliny i Jacka Łupiny nakręciły teledysk do piosenki "Się wydawało" 

"Pustek" z najnowszej płyty zespołu "Safari". 
Pierwszego dnia na Youtubie obejrzało go ponad 800 osób

 

Warsztaty oferta

O NAS

 

Fundacja  „Dom Kultury" prowadzi działalność zaangażowaną społecznie, szeroko pojętą edukację kulturalną. Dowozi ofertę artystyczną, kulturalną i edukację do środowisk, które maja do niej utrudniony dostęp, są marginalizowane lub wykulczone. Fundacja jest  „objazdowym" domem kultury. 

 

 

Nasz zespół

Ela Wrona - prezeska

 

Animatorka kultury, ukończyła teologię katolicką, działała w Polskiej Radzie Chrześcijan i Żydów i Stowarzyszeniu Młodych Dziennikarzy  „Polis".  Pracowała w wydawnictwie Perspektywy Press oraz firmie eventowej Biuro Królewny Piki. Współautorka książki  „Opowieść o radości i cierpieniu". Propagatorka idei wyrównywania szans społecznych, przeciwdziałania wykluczeniu i budowania postaw otwartości na człowieka, zwłaszcza człowieka zagrożonego marginalizacją. Od 2007 roku w zarządzie Fundacji  „Dom Kultury". Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Upowszechnianie kultury" w 2017 roku.

Justyna Domasłowska Szulc - wiceprezeska

 

Z wykształcenia polonistka i teolożka, animatorka kultury, zakładała Polską Radę Chrześcijan i Żydów, działała jako wolontariuszka w wielu organizacjach pozarządowych. Była asystentką Naczelnego Rabina Polski Pinchasa Menachema Joskowicza. Jest współautorką książki o jego życiu. Prowadziła firmę eventową Biuro Królewny Piki. Od 2007 r. działa w zarządzie Fundacji  „Dom Kultury". Koordynuje projekty w więzieniu dla kobiet w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów. 
Odznaczona Srebrną Odznaką Ministra Sprawiedliwości za zasługi w pracy penitencjarnej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Aktywność obywatelska" w 2015 roku.
 

Małgorzata Brus Zduleczny - animatorka kultury

 

Kostiumografka filmowa

Dorobek filmowy, fotografka, animatorka kultury, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich....serce oddała Fundacji  „Dom Kultury". 
Studentka I roku Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Beata Matusiak Bulak - specjalistka do/s rozliczeń i promocji

 

Ma wykształcenie ścisłe i jest w naszej Fundacji specjalistką od rozliczeń projektów. W projektach więziennych m.in. zajmuje się rozkręcaniem radiowęzła na Grochowie. Jej hobby to zaawansowany fitness (LessMilss!) i hodowla rotwailerów.

Zuzanna Brus - promocja projektów

 

Studentka Dziennikarstwa na UKSW, zajmuje się komunikatorami, portalami społecznościowymi i promocją w Internecie.

Dariusz Żukowski - współpracownik

 

Roślinnik, artysta przyrodniczy, wielbiciel Klenczona, propagator twórczości Lavona Volskiego, jest jednym z szefów AG - Complex. Uczy, animuje, sadzi i popularyzuje sztukę.

Magda Wertyńska - współpracowniczka

 

Socjolożka, mediatorka, negocjatorka. Od wielu lat zajmuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, prowadząc politykę personalną firm, organizacją pracy, projektami ewaluacyjnymi i szkoleniowymi, rekrutacją i rozwojem pracowników, a także systemami motywacyjnymi, prowadzi warsztaty i szkolenia oraz programy aktywizacji zawodowej jak również mediacje i negocjacje. 

 

Dofinansowanie i wsparcie Fundacji „Dom Kultury"

Fundacja nasza otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu biurowego, komputerowego, nagłośnieniowego i fotograficznego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Program: Infrasktuktura kultury). Nowy sprzęt pozwoli nam sprawniej pracować i solidniej archiwizować. Będziemy go wykorzystywać na naszych imprezach otwartych, zajęciach w więzieniach, ośrodkach wychowawczych i innych placówkach. Dzięki nowym urządzeniom nagrywającym będziemy mogli usprawnić działania więziennego radiowęzła.

ZŁOTA DYNIA ZACZAROWANA W MATIZA

 

 

Darowany Fundacji przez m.st. Warszawę matiz doczekał się naklejek.

WSPÓŁPRACUJEMY :

ROTARY CLUB WARSZAWA FRYDERYK CHOPIN - PRO PUBLICO BONO

 

Z radością informujemy, że rozpoczęła się nasza współpraca z Rotary Club Fryderyk Chopin w zakresie działań w więzieniu dla kobiet w Areszcie Śledczym w Warszawie Grochowie. 

 

Warszawskie Rotary ufundowało poczęstunek dla dzieci i rodzin przy okazji imprezy na dzień dziecka organizowanej przez funkcjonariuszy w Areszcie Śledczym na Grochowie, zarówno dla dzieci osadzonych tam kobiet, jak i mężczyzn. Na imprezie obecne były trzy panie z RC Fryderyk Chopin: Halina Rajska (prezydent elekt), Irena Graczyk (skarbnik) i Iwona Leśniewska (PR).

 

W planach: budowa mini placu zabaw przed poczekalnią dla odwiedzających. Tu rodziny z dziećmi czekające na widzenia z  najbliższymi w więzieniu spędzają naprawdę dużo czasu. Plac zabaw nie będzie duży ze względu na niewielką przestrzeń, którą można zagospodarować. Jednak bardzo ułatwi oczekiwanie dzieciom i rodzinom, a także zmniejszy traumę związaną z odwiedzinami rodziców w tak specyficznym miejscu. 

 

STATUT FUNDACJI "DOM KULTURY"

zobacz więcej>>Jesteśmy organizacją non-profit, zależną od dobroczynności sponsorów, pokrywających koszty koordynacji i organizacji naszych działań.

 

Jesteśmy wdzięczni za każdą formę wsparcia finansowego oraz rzeczowego (np. sprzęt biurowy, zabawki itd.). Każda pomoc może się przydać!


Chętnie też nawiązujemy współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami. Skontaktuj się z nami poprzez Formularz kontaktowy.


Twoje wsparcie nie musi się opierać tylko na pieniądzach lub dobrach rzeczowych!

Potrzebni są wolontariusze, któzy wesprą nasze działania aktywnością i talentem. Napisz do nas lub zadzwoń. 

 

FUNDACJA DOM KULTURY

biuro@domkultury.waw.pl

tel: 601372842

Numer konta: 26 1160 2202 0000 0000 9828 3937

Bank Millenium

 

Wszystkie publikacje na stronach Fundacji „Dom Kultury” są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Treść licencji jest dostępna na stronie http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl

Nasza historia