FUNDACJA DOM KULTURY
FUNDACJA DOM KULTURY

Działania w więzieniach

Ela Wrona stypendium MKiDN

Działania w MOW

Filia Parku Rzeźby

Kultura na zamku

Sztuka na zamku

 Z inspiracji i inicjatywy Pawła Althamera powstał projekt "Sztuka na Zamku" - warsztatów, które będą okazją dla osadzonych kobiet do pracy z najwybitniejszymi polskimi artystami. zobacz więcej>>

Krótki film o... „W kratkę"

Dokument Moniki Michalak

z TVP 2 o naszym magazynie "W Kratkę" i warsztatach. 

Zobacz https://vimeo.com/66315195

 

Pierwszy taki teledysk

Osadzone kobiety z więzienia w Areszcie Śledczym Warszawie – Grochowie pod opieką artystyczną  Sławka Beliny i Jacka Łupiny nakręciły teledysk do piosenki "Się wydawało" 

"Pustek" z najnowszej płyty zespołu "Safari". 
Pierwszego dnia na Youtubie obejrzało go ponad 800 osób

 

Warsztaty oferta

EWKRATKE 

EWKRATKE - JEDYNY TAKI BLOG
 
Tworzą go kobiety odbywające karę więzienia w Areszcie Śledczym w Warszawie Grochowie. 
 
Bez dostępu do Internetu, początkowo dzięki grantowi MKiDN, ale przede wszystkim dzięki mrówczej pracy oddanych wolontariuszy, już trzeci rok możecie czytać ich posty i prowadzić z nimi dialog. 
Dwa razy w tygodniu prowadzimy dla blogerek zajęcia, takie "okna na świat", okna na wolność. Prowadzą je specjaliści z różnych dziedzin, hobbyści, pasjonaci. Opowiadają o swoich fascynacjach, pracy, problemach. A potem dziewczyny piszą posty, które publikujemy na eWKratke.
 
Od czerwca 2017 ruszamy z nowym programem blogowym, dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU.
Tym razem kłaść będziemy nacisk na rozwijanie umiejętności społecznych uczestniczek naszych zajęć. Efekty w formie postów będziecie mogli śledzić na eWkratke.

MICHAŁ ENGELHARDT - I SPOTKANIE W WIĘZIENIU Z AUTORKAMI BLOGA EWKRATKE

 

Pierwsze spotkanie w ramach nowego blogowego programu poprowadził Michał Engelhardt, dziennikarz, reporter, bloger, a teraz opiekun merytoryczny programu. Zajęcia były poświęcone post-prawdzie. 

Michał wyszedł od prawdy: czym jest i czy możemy ją poznać zmysłami. W trakcie rozmowy okazało się, że jest to niemożliwe. 

Następnie wspólnie, prowadzący i blogerki, zajęli się post-prawdą. Czym jest i co powoduje. Jak trzeba oceniać źródła informacji ze względu na potencjalną prawdę...

Ziarno zostało posiane.

Teksty o prawdzie znajdziecie na eWkratke.