FUNDACJA DOM KULTURY
FUNDACJA DOM KULTURY

Działania w więzieniach

Ela Wrona stypendium MKiDN

Działania w MOW

Filia Parku Rzeźby

Kultura na zamku

Sztuka na zamku

 Z inspiracji i inicjatywy Pawła Althamera powstał projekt "Sztuka na Zamku" - warsztatów, które będą okazją dla osadzonych kobiet do pracy z najwybitniejszymi polskimi artystami. zobacz więcej>>

Krótki film o... „W kratkę"

Dokument Moniki Michalak

z TVP 2 o naszym magazynie "W Kratkę" i warsztatach. 

Zobacz https://vimeo.com/66315195

 

Pierwszy taki teledysk

Osadzone kobiety z więzienia w Areszcie Śledczym Warszawie – Grochowie pod opieką artystyczną  Sławka Beliny i Jacka Łupiny nakręciły teledysk do piosenki "Się wydawało" 

"Pustek" z najnowszej płyty zespołu "Safari". 
Pierwszego dnia na Youtubie obejrzało go ponad 800 osób

 

Warsztaty oferta

 

Wykład Grażyny Bastek o iluzji w sztuce i sztuce iluzji przywędrował do świetlicy zamkowej z Muzeum Narodowego, jak przysłowiowa góra.

Był fascynujący, pouczający i bogato zilustrowany. Słuchaczkami były Dziewczyny z oddziałów zamkniętych Aresztu Śledczego na Grochowie i my, goście z wolności. Tym razem spotkaliśmy się w szerszym gronie niż zazwyczaj. Oprócz prelegentki, była Magda Wdowicz - Wierzbowska, nasza bardzo zaprzyjaźniona fotografka, Michał Engelhardt, dziennikarz, bloger, który, mamy nadzieję, pokaże nam na swoim przykładzie jak prowadzić profesjonalnie bloga i choć trochę na nim zarobić oraz gwiazda: Jacek Poremba, fotograf, portrecista, specjalizujący się w fotografii modowej i reklamowej. 

Oprócz wykładu Grażyny Bastek, była sesja fofograficzna: Jacek portretował Dziewczyny, a potem robił zdjęcia grupowe. Dokumentację zaś zrobiła Magda. 

Bardzo dziękujemy naszym gościom, cieszymy się, że byliście i mamy nadzieję, że to spotkanie było zaczynem dobrych rzeczy, które wydarzą się na zamku już wkrótce.

WIGILIA NA ZAMKU

 

15 grudnia miałyśmy wielką przyjemność brać udział w spotkaniu świątecznym z naszymi Dziewczynami z zamka. Same kobiety i Bartek, wychowawca kulturalno - oświatowy, który wszystko zorganizował wewnątrz. Zobacz więcej >>Były świetne ciasta, które podarował Tata Kajzerki. Były prezenty, które otrzymałyśmy od Dziewczyn i które dałyśmy Dziewczynom. Przemówienia, podziękowania, plany na najbliższy rok i życzenia.

MAGAZYN PRZESTRZEŃ

 

Interesująca relacja Ewy Marynowskiej pt: "Kultura na zamku" .

 

http://magazynprzestrzen.pl/kultura-na-zamku/

LAVON WOLSKY W WIĘZIENIU

 

Już w najbliższy piątek białoruski bard Lavon Wolsky wystąpi na zamku i na oddziałach półotwartych w więzieniu w Areszcie Śledczym na warszawskim Grochowie. https://www.facebook.com/Volski.Lavon 
LavonJest muzykiem rockowym, wokalistą, autorem muzyki i tekstów do wykonywanych utworów.  Śpiewa i gra w zespołach Krambambula oraz Zet, jest autorem kilku tomików wierszy, 
a od 2010 roku uczestniczy w tworzeniu audycji "Saŭka dy Hryszka" w Radiu Wolna Europa. 
W warszawskim więzieniu artysta wystąpi na kilku oddziałach już 8 maja. 
Zagra na gitarze akustycznej i zaśpiewa swoje największe przeboje. Charytatywnie.
Lavon razem z Hanną, żoną i menedżerką w jednej osobie, wracają przez Warszawę po koncertach w Szwajcarii i Czechach. 
W zeszłym tygodniu mieli również koncert w Stolicy w Klubie NiePowiem.  

Plakat i logo Lavona Wolskyego wykonał Paweł Althamer!

Koncert współorganizują artysta Rafał Żwirek i Darek Żukowski.

 

Mamy nowy logotyp do projektu, który realizujemy już od trzech lat. Nie jest to projekt formalny, realizują go wolontariusze z różnych dziedzin, jest bardzo wielodyscyplinarny: Kultura na zamku.
Spotkania z dziennikarzami, artystami, aktorami, reżyserami, twórcami, animatorami kultury, edukatorami urządzane w więzieniach
na oddziałach zamkniętych, ale również na półotwartych. Głównie na Grochowie dla kobiet, czasami na Białołęce.

Warsztaty lotypowe poprowadził w więzieniu w Areszcie Śledczym bardzo zdolny młody artysta grafik Janek Bajtlik.
Nie było łatwo, propozycji wiele, ale rezultat jest fajny.

 

JEST LASER...JEST BOHDAN SZUMCZYK!!!

 

Młodzi artyści z Grupy Rokosz, czyli Jerzy Bohdan Szumczyk i jego „siostry”: Agata Markos, Ola Michałowska, Marlena Olszewska, odwiedzili dziewczyny w Areszcie Śledczym na Grochowie.

Młodzi, szaleni, pełni entuzjazmu i wiedzy na temat tego, co się dzieje w światowym wzornictwie przemysłowym, rzeźbie i architekturze, przyjechali do osadzonych podzielić się swoją wiedzą, a także zaprosić do współpracy twórczej. Każda z artystek miała swoją prezentację i niezwykle ciekawy komentarz. Jerzy Szumczyk opowiedział o swoich pracach, które zawsze wzbudzają kontrowersje i dyskusje społeczne nawet na poziomie światowym.

Artyści zaprosili osadzone do wspólnego działania już w niedalekiej przyszłości. Nie zdradzamy o co kaman, ale na bieżąco będziemy informaować, jak projekt ruszy.

Tymaczasem zapraszamy na stronę: www.gruparokosz.pl.

DZIAŁANIA TWÓRCZE NA KAMCZATCE, CZYLI KULTURA NA ZAMKU

 

Trudne zajęcia, warsztaty tworzenia znaku, logo, logotypu poprowadził na zamku utalentowany młody grafik, Janek Bajtlik. Nie łatwo wymyślić swoje logo, to co najważniejsze uchwycić w znaku, narysować ten znak, w dodatku posługując się czarnym i białym.
Przed takim wyzwaniem stanęły dziewczyny z zamka. Janek pracował z nimi, pomagał, rozmawiał, otwierał. 
Namawiał do zerwania z kratami, które początkowo pojawiały się w każdej pracy. 
"Nasze życie jest w kratkę" - to wystarczy, krata jest wszędzie, oczywiste skojarzenie, więc może lepiej z niej zrezygnować?
Pierwsze zajęcia, pierwsze rozważania, pierwsze prace. 
Więcej o Artyście tu: 
http://bajtlik.eu/
A poniżej zdjęcia z warsztatów. 

BLOGOWA WIELKANOC

 

Wielkanoc jest świetnym pretekstem do serdecznych spotkań w większym gronie w więzieniu na Grochowie.


Spotkaliśmy się, osadzone z redakcji bloga eWKratke i wolontariusze naszej Fundacji, od przeszło dwóch lat prowadzący zajęcia na zamku.
Dziewczyny z firmy "Prosto z formy" (
prostozformy.pl) poprowadziły warsztaty zdobienia ciasteczek świątecznych - mazurków w kształcie jajek.
A dziewczyny z zamka obdarowały nas bransoletkami, czapeczkami na jajka, mazurkami.
Leszek Wejcman, jedyny facet na spotkaniu, założyciel pisma "W Kratkę", złożył życzenia w imieniu Fundacji i podzieliliśmy się jajkami, które przygotowała Małgosia Brus.
Potem wszyscy sobie życzyliśmy wesołych świąt, a przede wszystkim pogodnych i nietrudnych, czy to na wolności, czy w więzieniu.

 

NOWA PRACA PO WIĘZIENNYM KONGRESIE RYSOWNIKÓW

 

Paweł Althamer i Rafał Żwirek byli gośćmi naszego przedświątecznego spotkania na zamku.
Zrobiliśmy minikongres rysowników.  Pracowali zaproszeni artyści, osadzone i towarzystwo z Fundacji „Dom Kultury”.

ŚWIĄTECZNY BANKIET NA ZAMKU, CZYLI NAJFANIEJSZA W ŻYCIU IMPREZA, CZYLI ŚWIĄTECZNY KONGRES RYSOWNIKÓW

Spotkanie przedświąteczne obróciło się w świąteczny bankiet.
Wszyscy stali, bo świetlica pękała w szwach, a na dodatek na środku sali stał olbrzymi stół pingpongowy - dzisiaj, 15 grudnia, wielofunkcyjny.
Najpierw Agnieszka i Paulina z firmy Prosto z formy (www.prostozformy.pl) zdobiły z dziewczynami z zamka na nim świąteczne pierniczki, na bogato.
Potem przyszła reszta gości pracujących z dziewczynami na zamku (alfabetycznie): Małgosia Burs, Marta Falkowska, Jola Koral, Justyna Domasłowska Szulc, Leszek Wejcman i Ela Wrona,
a w tym gronie goście specjalni, Paweł Althamer i Rafał Żwirek, którzy zaanektowali stół i zrobili na nim kongres rysowników.
Było głośno, było radośnie i bardzo bardzo wesoło. Gadaliśmy i śmialiśmy się tak serdecznie, że przychodzili nas uciszać, bo na dole toczyła się wokanda.
Podzieliliśmy się opłatkiem przyniesionym ze spotkania wigilijnego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej (dziękujemy!), poskładaliśmy życzenia,
porobiliśmy foty, foty i jeszcze raz foty, każdy z każdym.
Nie śpiewaliśmy kolęd :(, bo nie było z nami naszej divy operowej, Elizy Szulińskiej. Zabrakło też Asi Zientarskiej.
Ale one również dostały gorące, prosto z serca życzenia od dziewczyn z zamka.
Wszyscy dostaliśmy przepiękne prezenty i własnoręcznie przygotowane karty z życzeniami od dziewczyn.
Były smakołyki, ciasta, czekoladki i mandarynki.
Małgosia, z zamka stwierdziła, że to była najfajniejsza impreza, na której była.
 

KULTURA NA ZAMKU: EKODESIGN - ANNA ŁAWRYNOWICZ - PÓŁOTWOREK

 

Sławek Belina pomylił się i nazwał "Sztukę na zamku" - "Kulturą na zamku". 

To świetna nazwa na nowy projekt, którego Sławek jest duszą. 
Na grochowskim półotworku w ostatni wtorek zajęcia z "Kultury na zamku" prowadziła Ana Ławrynowicz.
Pod jej kierunkiem dziewczyny z materiałowych odpadów komponowały patchoworki, etui na telefony i laptopy.
Zapowiadają się ekodzieła.

CHCĘ RESOCJALIZACJI, PLISSS!!!!

 

Gotowa do startu” to nazwa najnowszej rzeźby, którą dziewczyny z zamka w tym tygodniu tworzyły razem z Pawłem Althamerem i Żwirkiem Rafałem Żurkiem.

 

Bycie artystą daje satysfakcję, często nie można inaczej, trzeba nim być. Jednak czasem łączy się z niegodnościami. Artyści mieli przyjść we trójkę, ale niefortunnie dzień wcześniej Brian poparzył sobie oczy przy rzeźbieniu, więc na zajęcia dotarli we dwóch. Paweł nie zdążył zjeść śniadania, ale przy pracy zapomniał o głodzie. Atmosfera radosna, jak w kawiarni. Pogaduchy, śmiechy, przy pracy non stop był Żwirek, ciągnął całe działanie, nawet kiedy wszyscy inni zajmowali się zbytkami. Ale taka sytuacja na zamku, najpierw trzeba się nacieszyć spotkaniem. Praca zaraz po.

Na zajęciach mieliśmy niecodziennego gościa: Marcina Gutowskiego z radiowej Trójki. Zwywiadował dziewczyny z zamka i Pawła Althamera, po czym sam został zwywiadowany przez Anetę i Monikę w więziennym radiowęźle. Warsztaty radiowęzłowe prowadzi Asia Zientarska w ramach projektu „Start z sukcesem”.

Naprawdę było wielkie twórcze zamieszanie. Dużo gości, dużo działania, zbiegły się trzy projekty: „Sztuka na zamku”, „Start z sukcesem” i „eWKratke”. Było dobrze.

Kiedy „Gotowa do startu” już powstała, kiedy pianka wypełniająca wyschła i przyklejona została ostatnia rzęsa z drutu, któraś z dziewczyn na rzeźbie napisała: chcę resocjalizacji, plisss! Na wszelki wypadek dodała też po rosyjsku prośbę; wdarła się literówka, ale to z braku praktyki.

Przekaz jest jasny!

 

 

GOTOWA DO STARTU NA WOLNOŚĆ

 

Gotowa do startu - to nazwa może robocza, może nie, rzeźby, którą dziewczyny z zamka na Grochowie 
tworzą z super fajną ekipą męską: Żwirkiem, Brianem i Pawłem Althamerem. Rozpoczęliśmy cykl warsztatów, w czasie których osadzone wspólnie z artystami tworzą nową rzeźbę. Paweł Althamer tym razem przyprowadził swoich przyjaciół: Żwirka (Rafała Żurka) i Briana Hallorana z Nowego Yorku. Przyniósł dziewczynom dla inspiracji obiecany album zbierający jego dorobek i tony materiałów do "produkcji" rzeźby. Ukończona "Gotowa do startu" wkrótce opuści więzienie na Grochowie, ale o planach z nią związanych poinformujemy Was, kiedy rzeczywiście wystartuje na wolność.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację "Dom Kultury" i Pawła Althamera z Ekipą.


 

POROZUMIENIE Z OKRĘGOWYM INSPEKTORATEM SŁUŻBY WIĘZIENNEJ

 

15 maja 2014 roku nasza Fundacja podpisała porozumienie z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie.

Dotyczy ono współpracy w “przygotowaniu osób pozbawionych wolności do życia po zwolnieniu z zakładu karnego”. Dzięki niemu możemy działać we wszystkich jednostkach więziennych Okręgu Warszawskiego i prowadzić tam działalność resocjalizacyjną, społeczną, kulturalną, oświatową i sportową.

EWKTATKE - BLOG OSADZONYCH KOBIET W ARESZCIE ŚLEDCZYM W WARSZAWIE GROCHOWIE

 

EWKRATKE - to nowy projekt, którego realizację rozpoczęliśmy w więzieniu na Grochowie. 
Innowacyjny z uwagi na relację: więzienie, które jest zamknięciem i internet, który jest totalnym otwarciem i komunikacją niemal bez barier.
W więzieniu nie ma internetu, z założenia nie może być. Jednak nowe media zagoszczą tam. Osadzone poznają i będą tworzyć swój blog: 
blog kobiet osadzonych w więzieniu na Grochowie.
To pierwszy tego typu projekt realizowany w polskich więzieniach. Dziękujemy za wsparcie i odwagę Dyrekcji Aresztu Śledczego Warszawa Grochów. 
Póki co, trwają warsztaty blogowe, podczas których uczestniczki uczą się tworzyć blog, pisać, publikować, odpowiadać, ogarniać rzeczywistość.
Wkrótce start.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ELIZA SZULIŃSKA - SOPRANISTKA Z WIZYTĄ W ARESZCIE ŚLEDZCZYM W WARSZAWIE GROCHOWIE

 

Atystka odwiedziła dziewczyny piszące bloga eWkratke z warsztatem pt: „Ciało i głos”.

Uczyła osadzone ćwiczeń ułatwiających emisję głosu i relaksacji ciała. Okazało się, że osadzone mają całkiem niezłe głosy. Ma to zaowocować w przyszłości koncertem kolędowym, w trakcie którego dziewczyny zaśpiewają jedną z kolęd po łacinie, a występ uświetni solowy występ naszej Divy. „Naszej”, bo artystka przekazała tyle dobrej energii i radości, że nie sposób jeszcze jej raz nie zaprosić. Na dowód uznania jedna z osadzonych podarowała pierścionek własnoręcznie wykonany z koralików.

 

Elizo bardzo dziękujemy.

 

 

PRZEMEK KOSSAKOWSKI NA GROCHOWIE

 

Przemek Kossakowski odwiedził panie z oddziału zamkniętego w więzieniu na Grochowie. Opowiadał głównie o podróżach i swoich ekstremalnych doświadczeniach reporterskich, ale rozmowa zeszła w końcowej fazie na zagadnienia związane z podtrzymaniem urody i młodości. Było to energetyczne i bardzo wesołe spotkanie. Przemek, znowu gorąco Ci dziękujemy!

PRACE W RAJU - PARK RZEŹBY

 

Dziewczyny z półotworka z Aresztu na Grochowie w tzw. czynie społecznym (inaczej wolontariat) pieliły, grabiły, sadziły krzaczki i drzewka 

w althamerowym Raju w Parku Rzeźby na Bródnie. 
Akcję skoordynowała Kasia Karwańska z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i nasza Fundacja. 
Wpadł do nas sam mistrz, Paweł Althamer, który opowiedział wolontariuszkom o Parku, jego historii, eksponatach i osobistym znaczeniu dla niego tego miejsca.
Nie było słońca, trochę zimno nawet. Ale były pyszne kanapki z kafejki w MSN i gorąca herbata.

 

OSADZENI RODZICE NAPISALI BAJKI SWOIM DZIECIOM

 

"Bank Dziecięcych Uśmiechów" - to program Fundacji BZ WBK, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie niecodziennych warsztatów: 

w  świetlicy Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka rodzice z dziećmi ilustrowali książeczki z napisanymi przez siebie bajkami.  
Bajki były różne: o syrenie, najpiękniejszej na balu księżniczce, dzielnej muszkieterce - przyjaciółce mamy, zwierzętach z zaczarowanego lasu, o narodzinach przyjaźni i tak dalej.
Co rodzic, to inny pomysł, inna krótka opowieść dla dziecka. Świetną graficzną oprawę książeczek zrobiła Małgosia Brus. 

 

 

SYRENI ŚPIEW

 

W jednej z polskich wsi nad jeziorem, co noc słychać było syreni śpiew.

Śpiew ten był ciepły i czysty, lecz wyrażał wołanie o pomoc.

Wszyscy mieszkańcy słuchali go z podziwem i byli bardzo ciekawi,

co lub kto faktycznie kryje się za tymi magicznymi dźwiękami.

Jednak lęk przed nieznanym sprawiał, że jedynie siadali w oknach swoich domów, by go co noc słuchać.

Gdy pewnej nocy, śpiew się nie pojawił, postanowili pójść nad jezioro, lecz nikogo tam już nie zastali...

 

Dla mojej córeczki Dominiki od mamy Magdaleny

 

 

VICE POLSKA - PAWEŁ MĄCZEWSKI - DZIEWCZYNY Z PÓŁOTWORKA

 

 

Świetny tekst, świetne wywiady Pawła Mączewskiego z dziewczynami z półotworka 
biorącymi udział w warsztatach wideoklipu

Sławka Beliny do piosenki "Się wydawało" zespołu "Pustki".

 

http://www.vice.com/pl/read/nakrecone-wiezniarki

 

SŁAWEK BELINA - ZESPÓŁ „PUSTKI" - TELEDYSK - „SIE WYDAWAŁO"

 

Grupa dziewczyn z półotworka kręci teledysk do piosenki "Się wydawało" z najnowszej płyty zespołu "Pustki" (Safarii).

Pierwsze warsztaty były w Walentynki w Kordegardzie (Narodowe Centrum Kultury).
Dziewczyny pod okiem artysty Sławka Beliny zbierały materiał w Galerii i na ulicach. W ostatni wtorek (18 marca) robiły dokrętki na półotworku i zmierzyły się z montażem. Warsztaty montażowe prowadził Jacek Łupina, który jest również autorem oprawy graficznej wideoklipu. zobacz więcej>>
Warsztaty prowadzone przez Sławka Belinę mają na celu nie tylko powstanie teledysku, który bedzie promował płytę "Safarii" zespołu "Pustki". Mają również nauczyć dziewczyny odbywające karę na oddziale półotwartym w Areszcie na Grochowie, jak zrobić klip, materiał filmowy, jak nakręcić materiał, a potem zmontować z niego całość. Taka umiejętność przyda im się po wyjściu na wolność. Przy okazji warsztatów uczestniczki poodkrywały swoje zdolności. Mistrzynią krótkiej sztuki filmowej jest Monika (pseudo Henryk). Dziewczyna naprawdę ma talent i zacięcie.
Wkrótce uroczysta promocja teledysku w Kordegardzie.

W imieniu swoim i dziewczyn z półotoworka dziękujemy bardzo Sławkowi Belinie, Hani Hale, Jackowi Łupinie, zespołowi "Pustki" i Kordegardzie

Najnowszy teledysk do piosenki "Się wydawało" zespołu "Pustki" już jest! Pierwszego dnia na Youtubie obejrzało go ponad 800 osób!

Nakręciły go kobiety odbywające karę więzienia w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów pod opieką artystyczną Sławka Beliny i Jacka Łupiny.
8 kwietnia 2014 odbyła się promocja klipu w Galerii Kordegarda udostępnionej dzięki uprzejmości Narodowego h
Centrum Kultury.

 

Dziękujemy zespołowi "Pustki"

.Klip jest świetny! 

 

Warsztaty filmowe i klip powstały w ramach projektu "Sztuka na zamku" Fundacji "Dom Kultury".
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WIELKIE GOTOWANIE NA ZAMKU

 

Artysta sztuk wizualnych, Artur Żmijewski, przyprowadził na zamek dziennikarzy telewizyjnych bardzo dobrze gotujących.


W świetlicy na zamkowej siódemce zbudowaliśmy kuchnię z płyt indukcyjnych, grila,
a także magazyn pełen warzyw, ziół i produktów bardzo egzotycznych. Po środku stoły warsztatowe,
przy których dziewczyny osadzone w więzieniu przygotowywały sałatki, przystawki i dania główne.

Gotowanie jest wolnością - powiedział jeden z prowadzących warsztaty, Paweł Kwiatkowski,
kucharz, dziennikarz związany ze studiem Trzy.tv i telewizją Kuchnia+.

Wolność wyboru wszystkiego, począwszy od składników, przypraw, sosów, przygotowania, ugotowania, usmażenia lub ugrilowania.
Warsztaty prowadziła dziennikarka i kucharka w jednym, Gosia Molska, autorka między innymi programu "Po-smak świata" w telewizji Kuchnia+.

Menu? Na przykład: sałatki z marakują, świeżymi ziołami, smoczym owocem. Homary. Puree z czarnej marchwi i fioletowych ziemniaków.
Steki z polędwicy wołowej. Do tego mnóstwo solidnej wiedzy o łączeniu składników, gotowaniu, przygotowaniu, podaniu. I fura warzywa zabranych do cel.

PREZENTY NA ŚWIĘTA

 

Dziewczyny z PROSTO z FORMY, Agnieszka Błażewska i Paulina Brzusko - Błażewska szykują się na święta w wydaniu tradycyjnym, pieką pierniczki i dekorują. Uczą dekorować innych.

Ostatnio były w więzieniu dla kobiet na oddziale półotwartym. Nastąpiła produkcja masowa unikalnych pierniczków. Konsumpcji nie było, wszystko poszło na prezenty dla najbliższych, którzy przed Świętami zjawią się więzieniu na widzeniach.

 RADIOWĘZEŁ DLA OSADZONYCH

 

Areszt Śledczy Warszawa-Grochów uruchomił radiowęzeł, dzięki któremu całe więzienie chłonie aktualności ze świata i ciekawostki różnego typu.
Osadzone z zamka (oddziału zamkniętego) - Aneta i Ewelina - tworzą codzienną audycję nadawaną na terenie całej jednostki. Entuzjazm związany z przygotowywaniem tematów, wyszukiwaniem ciekawych informacji i kreowaniem całości przedsięwzięcia jest ogromny. Fundacja Dom Kultury włączyła się w ten niezwykły dla osadzonych proces twórczy.
Joanna Zientarska, dziennikarka radiowa, która prowadzi na zamku warsztaty z autoprezentacji, uczy Ewelinę i Anetę sztuki radiowej i umiejętności mówienia na antenie do słuchaczy. Wspólne prowadzenie audycji, ćwiczenia poza anteną i pomoc w doborze tematów to działania, które już przynoszą świetne rezultaty.
Oto kolejny sposób na resocjalizację i mądre wykorzystanie czasu spędzonego w więzieniu!

WIZYTA REDAKCJI „WKRATKĘ" W ARESZCIE ŚLEDCZYM W WARSZAWIE BIAŁOŁĘCE

 

Redaktor Naczelny kwartalnika "W Kratkę" Leszek Wejcman i przedstawicielki Fundacji "Dom Kultury" spotkali się z osadzonymi i pracownikami Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka w celu nawiązania współpracy zobacz więcej>>

fot. RDC

 

REWELACYJNY WYWIAD DLA STACJI: POLSKIE RADIO RDC

 

http://www.rdc.pl/publikacja/joanna-zientarska-po-wyjsciu-z-wiezienia-mozna-zbudowac-dobry-swiat/

 

 Joanna Zientarska dla Fundacji "Dom Kultury" prowadzi spotakania z osadzonymi na Grochowie z autoprezentacji. Uczy jak umjejętnie zaprezentować się, wyrazić swoje potrzeby w kontaktach z ludźmi.

Fundacja "Dom Kultury" na Grochowie

 

30 kwietnia "na zamku" w zakładzie karnym na warszawskim Grochowie  dziewczyny robiły portrety pamięciowe, to znaczy miały robić. Wyszły z tego autoportrety, bardzo interesujace, nie skrywające emocji.

Warsztat dla Fundacji "Dom Kultury" poprowadziła Justyna Kabala, młoda, utalentowana artystka malarka.

WIZUALIZACJA MUZYKI LUTOSŁAWSKIEGO W WIĘZIENIU

 

Z okazji 100 lecia urodzin Witolda Lutosławskiego, Eliza Proszczuk wybitna artystka specjalizujaca się w sztuce współczesnej, absolwentka ASP w Warszawie razem z osadzonymi z Zamka  zrobiła wizualizację muzyki mistrza. Osadzone obejżały prezentację o życiu kompozytora, wysłuchały muzyki. Powstała bardzo interesująca instalacja przestrzenna.